Hoteowe

Systemy

Witaj na naszej stronie

Pomagamy hotelom

Apartamenty w szczecinie – wygodna alternatywa dla hoteli i baz noclegowych

centrum szczecina

Miasto Szczecin odwiedza każdego roku setki tysięcy turystów. Spora część to osoby, które są turystami biznesowymi – odwiedzają to miasto biorąc pod uwagę możliwość załatwienia spraw, szczególnie handlowych. Poza portem w mieście jest co zwiedzać – turyści zarówno z kraju jak też zagraniczni, chcący podziwiać architekturę portowego miasta nad brzegiem Odry i zalewu szczecińskiego znajdą tu wiele interesujących obiektów. Zawiedzeni mogą być Ci, którzy do szczecina przybywają aby plażować nad morzem.

Szczecin i jego baza noclegowa

Specyficzna architektura miasta oparta na zdecydowanie bardziej współczesnej architekturze niż np. miasta typu Kraków, szczecin odziedziczył specyficzną urbanistykę – tkanka miasta jest przecięta przez bardzo regularny układ ulic. Rozwój miasta w jego najnowszej historii to głównie dobudowane do zachowanego po wojnie centrum szczecina peryferia budowane w technologii wielkiej płyty – mieszkania dla pracowników portu oraz szczecińskich stoczni i firm handlowych.

Wybór szczecina jako miejsca załatwiania interesów wiąże się dla przyjezdnych z wynajmowaniem noclegów na czas pobytu w mieście. Baza noclegowa w szczecinie jest bardzo zróżnicowana – z jednej strony oferowane hotele bardzo popularnych ale nie tanich sieci hotelowych przeplatają się z ofertą tańszych baz noclegowych – hosteli, mniejszych hoteli oferujących ograniczony zakres usług dodatkowych. Te drugie jeżeli są zdecydowanie tańsze od drogich hoteli z 4 i 5 gwiazdkami oferują zwykle dość dużą przepaść w jakości usług hotelowych. Średnia półka z bazy noclegowej w szczecinie to również powstające coraz częściej apartamenty.

Sprytny i niedrogi sposób na nocleg w Szczecinie

Zorganizowanie sobie czasu wolnego w szczecinie dla zaradnych turystów nie powinno być szczególnie trudne, biorąc pod uwagę lokalną ofertę kulturalną, ciekawe miejsca związane z życiem nocnym (bardzo popularne lokale w okolicach starówki oraz nad brzegiem Odry). Oferta noclegowa, która byłaby dopasowana do wyższych niż standardy Hosteli czy najtańszych hoteli może jednak przekraczać ekonomiczne możliwości wielu osób, dla których Szczecin jest głównie przystankiem w drodze do odwiedzania nadbałtyckich miejscowości (lub podróżujących w drugą stronę). W przypadku klientów stricte biznesowych również można rozważyć, czy hotele takie jak szczeciński Campanile, Novotel czy lokalny hotel Zamkowy nie stanowią zbyt wysokich kosztów w stosunku do całej podróży. Oczywiście zarówno podczas podróży turystycznych jak też służbowych niezwykle ważne jest zapewnienie sobie odpowiedniego komfortu podczas noclegu, swobody w korzystaniu z obiektu, ale też ograniczonych cen za wynajem pokoju.

Tanie apartamenty w Szczecinie – noclegowy kompromis

Dobrym kompromisem noclegowym przy podróży do Szczecina będzie skorzystanie z oferty wynajmowania prywatnych apartamentów na poszczególne doby noclegowe. To bardzo popularnej rozwiązanie które niweluje niedogodności związane z noclegiem w hotelu, takie jak:

  • wygórowana cena
  • mała przestrzeń pokoju
  • ograniczone możliwości korzystania z kuchni
  • anonimowość pobytu – przede wszystkim chodzi o innych gości hotelowych
pokój z łóżkiem

Apartament czy hotel? Warunki a ceny pobytu.

Podczas pobytu w hotelu nigdy nie wiemy na kogo trafimy na piętrze, czy za ścianą. Hotelowi sąsiedzi potrafią zajść za skórę, o czym przekonał się nie jeden turysta chcący zażyć spokoju po podróży w sytuacji, gdy za ścianą pensjonariusze mają zupełnie inne plany.

Wynajęcie apartamentu jest rozwiązaniem chyba wszystkim niedogodności związanych z wynajmowaniem pokoju w hotelu. Jedynym plusem przebywania w hotelach jest obsługa (chociaż i tu można trafić na niedogodności). W przypadku wynajęcia prywatnego apartamentu na doby dostajemy komfortowo wyposażone mieszkanie o zdecydowanie większej powierzchni. Nocleg w apartamencie to również większa swoboda i bezpieczeństwo – również dla zszarpanych podróżą nerwów.

Zobacz przykładowe apartamenty do wynajęcia w Szczecinie na stronie: lmapartamenty.pl