Hoteowe

Systemy

Witaj na naszej stronie

Pomagamy hotelom

Opłacalny wynajem namiotów cateringowych dla hoteli

namioty cateringowe w hotelu

Produkcja namiotów coraz bardziej się rozwija – nie tylko powstają nowe rodzaje namiotów, ale także udoskonalane są te, które dobrze znamy już od dawna. Szerokie możliwości zastosowania sprawiają, że wynajem namiotów cieszy się ogromnym zainteresowaniem w wielu branżach, a także wśród osób prywatnych. Dużą popularnością cieszą się namioty cateringowe – pokażemy, gdzie są wykorzystywane oraz podpowiemy jak móc z nich skorzystać na najlepszych warunkach.namioty cateringowe w hotelu

Namioty cateringowe – wielość zastosowań

Omawiane namioty, zwane również eventowymi, w swojej konstrukcji są bardzo podobne do namiotów wykorzystywanych do zgoła innych celów. Podobnie do nich, cechują się:

  • lekką konstrukcją, która pozwala na łatwy transport
  • wysokiej jakości materiałami, które zapewniają wieloletnią trwałość namiotów i możliwość wykorzystywania ich w każdych warunkach
  • poszyciem, które ochroni przed opadami, wiatrem i mocnym słońcem
  • przemyślanym projektem, dzięki czemu montaż namiotów trwa bardzo krótko i jest niezwykle prosty, a możliwości ich zestawiania ze sobą są wręcz nieskończone
  • szerokim wyborem dodatkowych akcesoriów, które pozwalają dostosować namiot do indywidualnych potrzeb i usprawnić w nim pracę.

Na potrzeby cateringu najczęściej wykorzystuje się namioty ekspresowe, jednak w niektórych sytuacjach chętniej sięga się po hale namiotowe. Wiele zależy od charakteru wydarzenia…

eventy z namiotami

Gdzie wykorzystuje się eventowe namioty?

Namioty cateringowe znajdują się w czołówce najczęściej wykorzystywanych. Spotykamy się z nimi niemal przez cały rok. Ich główną rolą jest przede wszystkim służenie jako miejsce przygotowywania i wydawania posiłków i jako takie, są na szeroką skalę stosowane w wielu plenerowych wydarzeniach kulturalnych, sportowych i handlowych.

Jarmarki, targi, koncerty, festiwale, zawody sportowe – to tylko niektóre z wydarzeń, na których namioty są obecne. Ponadto sięgają po nie restauracje i hotele, tworząc dzięki namiotom przyjemne miejsca dla swoich klientów do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wreszcie, na szeroką skalę namioty eventowe są wykorzystywane w organizacji plenerowych wesel, które z roku na rok są coraz bardziej popularne w naszym kraju, a na Zachodzie już dawno się upowszechniły.

namioty cateringowe

Jak korzystnie wynająć namioty na eventy?

Nie jest tajemnicą, że w większości przypadków osoby i firmy chcące skorzystać z namiotów cateringowych decydują się na ich wynajem. Jest to rozwiązanie pod wieloma względami lepsze – zakup namiotów na własność opłaca się wyłącznie, kiedy mamy zamiar korzystać z nich bardzo często. Na rynku działa jednak wiele wypożyczalni namiotów – jak zatem wybrać taką, z której usług będziemy zadowoleni?

Cena bez wątpienia nie powinna być decydującym kryterium – bardzo niska może oznaczać wiele niedogodności związanych z wynajmem, ale wyższa od przeciętnej również nie musi oznaczać, że razem z namiotami otrzymujemy pełen pakiet usług zapewniających nam najwyższą wygodę.

Szukając wypożyczalni powinniśmy zatem zwracać uwagę na inne rzeczy, które będą decydowały o korzystnej współpracy. Sprawdźmy zatem:

  • czy wypożyczalnia namiotów może pomóc w transporcie i montażu namiotów? Jeśli nie, jaki dystans dzieli nas od magazynu?
  • czy firma ma opracowane takie dokumenty jak regulamin, cennik i inne, z których jasno wynikają nasze prawa i obowiązki jako wynajmującego oraz wszystkie koszty, jakie możemy ponieść w związku z wynajmem?
  • czy przed podpisaniem umowy jest możliwość zobaczenia namiotów?

To podstawowe pytania, na które powinniśmy poznać odpowiedzi zanim zdecydujemy się podpisać umowę wynajmu. Warto poświęcić trochę czasu na znalezienie dobrej wypożyczalni – dzięki temu sięgając po namioty cateringowe będziemy mogli w pełni je docenić.