Hoteowe

Systemy

Witaj na naszej stronie

Pomagamy hotelom

Praca w hotelu z wykorzystaniem systemu rezerwacji

Nowoczesne programy przeznaczone do obsługi rezerwacji skutecznie uprościły zarządzanie bazą danych, dlatego zrozumiałe jest, że hotele które jeszcze nie zainwestowały w taki system chcą to zrobić jak najszybciej.


Przede wszystkim system rezerwacji hotelowych online sprawia, że wystarczy zgłosić hotel do kilku różnych serwisów i następnie nie trzeba nawet ponosić dodatkowych kosztów związanych z reklamą, bo można liczyć na to, że klienci i tak znajdą obiekt hotelowy i następnie złożą w nim rezerwację na nocleg.

Unikanie błędów przy rezerwacjach hotelowych

Sprawa zamówień odpowiednich rejestracji w hotelu robi się szczególnie ciekawa w sytuacji kiedy zarządzanie rezerwacjami w hotelu, który ogłasza się na kilku portalach będziemy próbować powierzać pracownikom recepcji. Należy uzmysłowić sobie jak dużą odpowiedzialność będą mieć osoby zajmujące się takimi rezerwacjami. Stosowane programy zawierające grafik hotelowy umożliwiają automatyczne łączenie się z systemami rezerwacyjnymi, takimi jak HRS czy Noclegi.pl – oraz na bieżąco synchronizujące istniejące w grafiku rezerwacje. Uniemożliwia to dokonanie błędu przez człowieka, który może być bardzo kosztowny dla hotelu – nie tylko wiązać się z tym mogą koszty finansowe i strata, ale również związane będzie to z kosztami wizerunkowymi.
– Trudno ocenić jak zła opinia o organizacji pracy hotelu jaka będzie krążyć wokół hotelu, który nie jest w stanie dokonać prawidłowej obsługi rezerwacji i meldunków gości hotelowych – mówi Michał Kołbik dla portalu e-hotelarz.pl
Oczywiście, jeśli komuś zależy na większej liczbie klientów, może dodatkowo samodzielnie reklamować swój obiekt. Dobry system rezerwacji pokoi hotelowych jest do tego przydatny chociażby po to, aby nie zdublowały się terminy rezerwacji klientów i żeby przypadkiem nie doszło do sytuacji, że jeden pokój został zamówiony przez dwie osoby w tym samym czasie, bo to doprowadziłoby to niepotrzebnych nerwów.

Systemy hotelowe ułatwiają pracę w hotelu

W praktyce jednak udaje się tego niknąć bardzo łatwo, gdy tylko inwestuje się w system rezerwacji hotelowych, który rzeczywiście spełnia swoje zadanie. Jego obsługa jest w dodatku bardzo intuicyjna.