Hoteowe

Systemy

Witaj na naszej stronie

Pomagamy hotelom

Usprawnienie pracy w hotelu

Firmy działające w branży hotelarskiej nie od dzisiaj wiedzą, że czasami najważniejsza jest w tym wszystkim dobra organizacja, a inne rzeczy mają mniejsze znaczenie.

W końcu dzięki sprawnej organizacji zarządzania hotele potrafią lepiej zarządzać wszystkimi pokojami i dzięki temu nie dochodzi do sytuacji, w której jakiś pokój nie zostałby udostępniony klientowi pomimo faktu, że aktualnie jest wolny. Takie podejście mogłoby narazić firmę na straty, dlatego system rezerwacji hotelowych to podstawowe narzędzie w wielu firmach.

Programy pomocne przy zarządzaniu

Odpowiednie oprogramowanie dedykowane jest do zarządzania obiektami noclegowymi, w których bardzo wielu gości dokonuje rezerwacji internetowej. Na rynku można znaleźć również programy o różnej klasie i cenie. W zależności od ilości obsługiwanych pokoi, oraz oferowanych przez hotel czy hostel usług można dobrać odpowiedni  program dla hoteli, który umożliwia modułowe włączanie czy wyłączanie obsługi dodatkowych usług hotelowych.

Co wybieramy najczęściej?

Badanie przeprowadzone w minionym rok przez portal e-Hotelarz wskazało iż najczęściej osoby prowadzące niesieciowy hotel, zainteresowani są łączeniem usług noclegowych i gastronomicznych w ramach jednego systemu obsługi. Takie rozwiązania istnieją i są dostarczane również przez Polskie firmy wdrażające rozwiązania programistyczne – LSI Softweare.
Często dla usprawnienia samej obsługi sięgamy po oprogramowanie zajmujące się dostarczaniem usług bardzo specjalistycznych, a więc programem czy też bardziej systemem współpracującym z wieloma terminalami w ramach jednego obiektu. Taki system zarządzania hotelem i rezerwacjami może być zdecydowanie droższy aniżeli program do obsługi rezerwacji i meldunków gości.

Ile może kosztować informatyzacja obsługi hotelowej?

Dodatkowo opłaca się co jakiś czas szukać innych narzędzi, które mogłyby usprawnić działanie w obsłudze hotelowej, bo co jakiś czas pojawiają się interesujące aplikacje z tego zakresu. Ceny takiego oprogramowania są zróżnicowane, więc niezależnie od budżetu przeznaczonego na system hotelowy z reguły udaje się wybrać coś ciekawego. Najlepiej więc zapoznać się z ofertą producenta tego oprogramowania i zamówić indywidualną prezentację możliwości. To pozwala poznać system praktycznie od każdej strony i później pracownikom łatwiej jest pracować z jego wykorzystaniem.